Capital – Money marketsCapital – Money markets

Currency, Euro, Dollar rate, Bitcoin, cryptocurrency rates, instant live current data

bitcoin-kriptopara-kurlari

Tanım-Bitcoin (BTC) ne anlama geliyor?

Bitcoins sınırlı olduğundan ve değerleri piyasa güçleri tarafından belirlendiğinden, bitcoins de çeşitli borsalarda hisse senetleri gibi işlem görmektedir.

Bitcoin, çevrimiçi ve tuğla-harç alımları için kullanılan işlenmiş veri bloklarından oluşan dijital bir kripto para birimidir. Bitcoins sınırlı olduğundan ve değerleri piyasa güçleri tarafından belirlendiğinden, bitcoins de çeşitli borsalarda hisse senetleri gibi işlem görmektedir.

Nispeten yeni ve deneysel olan bitcoin, “ilk merkezi olmayan dijital para birimi ” olarak tanımlanmaktadır.”

[Ücretsiz Harvard Araştırma Raporu] Üretkenlik Kazançlarının Ötesinde Teknolojiyle İşçileri Daha Rahat Hale Getirmek
Techopedia bitcoin’i açıklıyor (BTC)

Bitcoins, bir veri bloğu işlendikten sonra, bitcoin ağında bir işlem Verisi bloğu oluşturarak üretilir. Bu, bir bitcoin madenciliği istemcisi aracılığıyla gerçekleştirilir, ancak bu işlev artık normal bir merkezi işlem birimi (CPU) aracılığıyla yeterince gerçekleştirilmez. Üretilen bitcoins tahmini sayısı 21 beklenen tamamlanma tarihi ile 2040 milyon.

Bitcoins, bitcoin ağı üzerinden satın alınabilir veya satılabilir ve güvenli kabul edilir, çünkü her aktarım sırasında her bitcoin kriptografik olarak imzalanmalıdır. Bir bitcoin kullanıcısının, eşler arası aktarım olarak ortaya çıkan her işlem için bir ortak anahtar, özel anahtar ve bitcoin adresi kullanması gerekir.

Bitcoin kavramı Satoshi Nakamoto tarafından icat edildi, ancak onun hakkında neredeyse hiçbir şey bilinmiyor. 2010 yılında Nakamoto Bitcoin Projesinden çekildi.Leave a Reply

*
*
*