Capital – Money marketsCapital – Money markets

Currency, Euro, Dollar rate, Bitcoin, cryptocurrency rates, instant live current data

bitcoin-kriptopara-kurlari

Fransız Merkez Bankası, 2020’de Kendi Kripto Para Birimini Test Etmeye Başlayacak

Fransa Merkez Bankası, kendi şifreleme para birimini başlatan ilk merkez bankası olabilir.

Fransa Merkez Bankası Banque de France, 2020’de kendi kripto para birimini test etmeye başlayacak. Bu tür bir açıklama, bankanın valisi François Villeroy de Galhau tarafından 4 Aralık’ta yapıldı.
Bu şirketler diğer bölgelere dayandığından, banka dışı oyuncuların ortaya çıkması Avrupa’nın egemenliğini tehdit edebilir.

Ayrıca, “belki de gerçek değeri olmayan” geçici şifreleme para biriminin Bitcoin ‘in stabilcoinlerin ortaya çıkmasından önce geldiğini söyledi. Bununla birlikte, sınır ötesi ödemelerin daha verimli yapılmasına rağmen, ikinci nesil dijital varlıklar hala “finansal ve politik riskler” ile karşı karşıya kalmaktadır.
Eylül ayına kadar Fransa ve Almanya hükümetleri, Facebook’un Terazi projesini dışladılar ve onların başlatılmasını engelleme sözü verdi.
Villeroy de Galhau’ya göre, Fransa Merkez Bankası şimdi özel şirketler tarafından Facebook beğenilerinde sunulan ödeme çözümlerine cevap olarak kendi merkez bankası dijital para birimini (CBDC) oluşturmayı planlıyor. Fransa merkez bankası, CBDC de dahil olmak üzere ödeme yeniliklerini uygulamaya odaklanacak yeni bir bölüm oluşturmak için yeniden düzenlenecek.

Fransa Merkez Bankası’nın gelecek yıl başlarında kendi kripto para birimini test etmeye başlaması bekleniyor.
Fransa yalnız değil. U.Today tarafından bildirildiği üzere, Çin Halk Bankası (PBoC) yıllardır dijital para birimi üzerinde çalışıyor.Leave a Reply

*
*
*