Capital – Money marketsCapital – Money markets

Currency, Euro, Dollar rate, Bitcoin, cryptocurrency rates, instant live current data

bitcoin-kriptopara-kurlari

Bitcoin Artık Bir Ölçüde ‘Dijital Altın’ Gibi Görünmüyor

“Dijital altın”, “yatırımcıların finansal piyasa kargaşası sırasında paralarını park ettiği güvenli bir varlık” anlamına geliyorsa, o zaman bitcoin eskisi kadar faturaya uymuyor.

Yılın büyük bir bölümünde, bitcoin fiyatı S&P 500 ile mütevazı bir negatif korelasyon gösterdi. Başka bir deyişle, piyasa kapitalizasyonu ile dünyanın en büyük kripto para birimi, zil borcu borsası endeksinin düştüğü günlerde artma eğilimindeydi.

Ancak, Ekim ayı başından bu yana, Dijital Varlıklar Verileri tarafından sağlanan bilgilere göre, bu ilişki zayıfladı.

Negatif 20-30 aralığına kadar olan bir korelasyon, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, şimdi yaklaşık yüzde 10’luk bir negatif okumaya doğru düzleşmeye başlıyor.
Bitcoin’in aldığı borsa ile sıfıra yakına veya pozitif bir korelasyona yaklaşırken, dijital varlığı fırtınada bir liman olarak boyamak zorlaşır.

Dijital Varlıklar Verileri Veri Bilimcisi Kevin Kaltenbacher, “Olumsuz korelasyon, BTC için değer / dijital altın tez deposunu destekledi; “Bu son gelişmeler potansiyel olarak bu anlatıya bazı zorluklar getiriyor.”

Ko-varyans argümanının ana eleştirmeni , bir makro kripto para birimi analisti olan Alex Kruger , hem hisse senedi hem de döviz piyasalarına ve bunların bitcoin ile ilişkilerine değinerek alaycı bir tavır sunmak için Twitter’a gitti.

Kruger, “Şimdi, ‘Stoklar bitcoin’i yükseltti’ memesinin bir kez daha yanlış olduğu kanıtlandı, ‘CNH [Çin Yuanı Açık Deniz] hedging, bitcoin’i yükseltti’ mem’in sahneye geri dönmesi için iyi bir zaman” dedi.

Bitcoin hala yükselişte
Güvenli cennet olsun ya da olmasın, bitcoin’in fiyatı yıl başladığından bu yana önemli ölçüde artar.

Erken Çarşamba UTC kez, 1 Ocak, CoinDesk en tanık $ 3689 fiyatından yüzde 94 kadar yukarı oldu Bitcoin Fiyat Endeksi gösterilmektedir.

Basında, kripto para birimi, 7,140 dolar için el değiştiriyor ve 26 Haziran’da şahit olunan 2019’daki 13,880 dolar seviyesinden yüzde 48,5 düştü.

Digitial Assets Data’nın kurucu ortağı Eddie Alfred, bitcoin dijital altın olarak nitelendirilemese bile, uzun vadeli sahiplerin bitcoin fiyat dalgalanmasından korkacak hiçbir şeylerinin olmadığını söyledi.

Bu dönemde bir anomali, dedi.

“Bitcoin oluşumundan bu yana 29 günlük periyotları gözlemleyerek, BTC’nin yakın zamandaki oranından yüzde 25 veya daha fazla düştüğü 195 gün gördük. Bu, BTC’nin tarihinde pazarın yaklaşık yüzde 5’inde benzer koşullarla karşılaştığı anlamına geliyor ”dedi.Leave a Reply

*
*
*